Mezi stovkou účastníků exceloval Michal Vlk z pěší roty Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary. Svým výkonem by se zařadil k elitě i mezi nejlepšími střelci Armády ČR. Nebyl však jediným z účastníků, kteří excelovali při střelbách z pistole vz. 82 na terč a samopalu vz. 58 na sklopné terče jednotlivými ranami i krátkými dávkami.

Potvrzuje to ředitel Krajského vojenského velitelství hl. m. Prahy Marián Margai, tentokrát v roli ředitele soutěže: letošní výsledky byly viditelně lepší než v předchozích ročnících. „Je vidět, že se účastní profesionální střelci – a nikoliv vojáci aktivní zálohy, kteří se věnují střeleckému sportu na amatérské úrovni,“ ocenil.

Vítěz Vlk jen přikyvuje: „Donedávna jsem pravidelně objížděl závody a účastnil se kurzů obranné i taktické střelby. Po narození dítěte už ale trénuji vlastně jen na závodech; jednou až dvakrát do měsíce.“

Z přípravy příbramského venkovního bazénu na letní sezonu.
Letos naposledy. Příbramský bazén čeká po letní sezoně nákladná rekonstrukce

Hodnotila se nejenom přesnost střelby, ale i rychlost splnění úkolů. Jak přesnost, tak rychlost jsou podle Margaiových slov základním předpokladem přežití vojáka v případě ozbrojeného střetu.

Srovnání s minulostí má ředitel bohaté: soutěž se letos konala už poosmé. V českých barvách závodili jak příslušníci aktivní zálohy, tak týmy Svazu vojáků v záloze ČR. Poměřit síly však přijeli i rezervisté ze zahraničí: čtyři družstva ze Slovenska, tři z Německa a dva týmy z Rakouska. Nejmladší závodnici bylo 23 let, naopak nejstaršímu střelci 78.