Na Příbramsku bylo v úterý převážně zataženo až oblačno a teploty se pohybují kolem plus 4°C. Sníh rychle odtává a jen ve vyšších polohách je souvislá sněhová vrstva. V Brdech za poslední dny napadlo několik centimetrů nového sněhu, který tam narozdíl od nižších poloh zatím neodtává.

Podle Václava Pernégra, vedoucího obecnické lesní správy hořovické divize Vojenských lesů a statků ČR je v Brdech souvislá, asi půlmetrová vrstva sněhu. "V těcho dnech připadlo tak 15 centimetrů nového sněhu a pod ním je další vrstva staršího, slehlého sněhu," řekl Deníku Václav Pernégr s tím, že ve vyšších polohách Brd se dá ještě vyrazit na běžky.

Podle lesníka se přesně opakuje loňský rok, kdy v tuto dobu bylo podobné počasí a ležela také souvislá sněhová pokrývka. Větší tání sněhu v Brdech přišlo až v poslední březnový a v první dubnový den. Koncem března v roce 2009 totiž ještě leželo v nejvyšších partiích brdských hřebenů téměř 70 cm sněhu.

Kvůli vyšším teplotám lze nejspíše o víkendu očekávat rychlejší odtávání sněhu, a s tím i zvýšení hladin vodních toků. Na to se dopředu připravili vodohospodáři, kteří upustili přehrady na Vltavské kaskádě a také vodní nádrže v Brdech.