Každý ročník přinesl něco nového, letos šlo o letovou ukázku policejního dronu, střelbu z malého děla Armády ČR, bubenickou show a zakouřený stan Hasičského záchranného sboru, kde si děti mohly vyzkoušet, jak náročná je práce v takovém prostředí. Dále zde byla k vidění ukázka zákroku proti nebezpečnému pachateli, který předvedla zásahová i pořádková jednotka, hašení hořícího vozu, záchrana zraněných osob, výcvik služebních psů, práce jízdních hlídek na koních a mnoho dalšího.

Žáci a studenti měli také možnost vyzkoušet si testy fyzické způsobilosti, které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR, navíc tím přispěli na tříletou Laurinku z Příbramska trpící vzácným onemocněním, tzv. CHARGE SYNDROMEM. „Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra za účastníky tohoto testu zaplatila startovné a tím finančně dívenku podpořili. Tvář akce „Přes bariéry s policií“, zpěvačka Lucie Bílá, věnovala prvním třem nejúspěšnějším sportovcům dva lístky na muzikál Carmen,“ řekla tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Fyzické testy si vyzkoušelo 120 středoškoláků a 80 žáků základních škol. Dvanáct z nich mělo již dokončenou maturitu a čtyřem z nich se podařilo testy splnit. „Ti pak obdrželi osvědčení o úspěšném absolvování testů s půlroční platností a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud bude mít tato čtveřice zájem o práci u policie a do konce roku ještě projdou psychologickým a zdravotním vyšetřením, tak mohou rozšířit řady příslušníků policie,“ dodala policejní mluvčí.

V odpoledních hodinách byl rodičům malé Laurinky předán šek od pojišťovny ministerstva vnitra v hodnotě 20 tisíc korun a kasička Konta Bariéry, do které přispěli z větší části policisté a poslední den i ostatní složky a veřejnost. Celková částka, která může nemocné holčičce pomoci, činila 38 724 korun.