Příbram bude i letos hospodařit se schodkovým rozpočtem. Vydat by měla 705 milionů a očekává příjmy 638 milionů korun. Rozdíl 67 milionů má pokrýt přebytek z loňského roku a případně úvěr.

Podobným způsobem se město se schodkem chtělo vyrovnat i loni, ale úvěr nakonec nebyl nutný. Jak na zastupitelstvu poznamenal místostarosta Ivan Šedivý (ODS): „Úvěr je určitá rezerva, ale ani letos možná nebude nutný. Počítáme s kladným hospodářským výsledkem. Vloni jsme do rozpočtu zapojovali přebytek z prodeje nebytových prostor a pět milionů korun z Fondu oprav a modernizace.“

Město počítá v rozpočtu s částkou 20,5 milionu korun z prodeje I. polikliniky. Prostředky už sice jsou na účtu města, ale převodu majetku brání plomba na katastru nemovitostí kvůli žalobě od jednoho z neúspěšných uchazečů o polikliniku. K tomu se vyjádřil Jan Cikler (TOP 09): „Nedošlo k převodu nemovitostí, můžeme s tím počítat, i když peníze máme na účtu, že nedojde ke zpochybnění vlastnického práva? Je to právní otázka, zda je tyto prostředky možné zahrnout do příjmů rozpočtu, když nebyla převedena tato nemovitost.“

Ke slovu se dostal i neúspěšný uchazeč o polikliniku Jindřich Vařeka za firmu Ravak. Zastupitelům řekl, že žaloba na určení vlastnictví, kterou podala firma Rodiso (jiný neúspěšný zájemce o budovu), se dostane možná i k Nejvyššímu soudu. „Nevěřím tomu, že by soud dal zapravdu dosavadnímu jednání města,“ řekl Vařeka.

Podle Šedivého je ale možné s penězi v rozpočtu počítat. „Ten, kdo podal žalobu, se chová jako malé dítě, kterému někdo vzal bábovičku,“ reagoval místostarosta.