„Od první chvíle jsme věděli, že tento návrh nepodpoříme, byť některá vystoupení zastupitelů byla vstřícná. Ano, prodávaly se tady byty, ale už na začátku privatizace bylo stanoveno a dohodnuto, že se nebudou prodávat byty v historickém jádru města," řekl Příbramskému deníku starosta Pavel Pikrt, který se v tomto případě zdržel hlasování.

Šlo o byty na náměstí TGM, v Hailově a Pivovarské ulici.

O jeden z bytů přitom projevil zájem i místostarosta Václav Černý. „Pokud bych měl možnost ho koupit, tak ho koupím. Koupil by ho asi každý. A pokud to nepůjde, tak to nepůjde," zmínil již dříve místostarosta.

Přestože zatím návrh zastupitelé neschválili, není vyloučené, že se jím nebudou v budoucnosti ještě zabývat. Co by mohlo ovlivnit případné odsouhlasení prodeje starosta ale neřekl. „Nevím, jaké nájemné tam vybírají, kolik se investuje do oprav a tak dále," nastínil Pikrt.

Privatizace bytů začala v Příbrami v roce 1995. V první vlně město prodávalo byty v domech na městských pozemcích, později dalo do prodeje i byty v domech na soukromých pozemcích. Velkou část městských bytů už ale radnice prodala, zejména na sídlištích.

Do budoucna si chce radnice ponechat hlavně sociální byty nebo byty v domě s pečovatelskou službou.