Většímu využití technologií, nejrůznější aplikací a s jejich pomocí také zvýšení efektivity v nejrůznějších částech města se v Příbrami věnuje například zastupitel Anotnín Schejbal (Piráti). Ten proto také nedávno společně s místostarostou Martinem Buršíkem (ANO) navštívil plzeňský Smart City Polygon.

Jde o prostor, který je nabitý nejrůznějšími chytrými technologiemi, s nimiž se lidé v budoucnu budou stále častěji setkávat. Ať už se jedná o zvýšení bezpečnosti obyvatel, zlepšení ochrany majetku nebo třeba chytré parkování.

Inspirace ve Smart City Polygonu je pro město důležitá, neboť se tomuto směru věnuje. Podle Antonína Schejbala byla návštěva polygonu velice zajímavou zkušeností, ale budoucí investice je důležité důkladně zvážit.

„Myslím si, že Příbram by v zónách s největší fluktuací aut mohla využít systém chytrého parkování. Stav veřejného osvětlení v současnosti také není ideální a byl bych rád, kdyby nové lampy byly úsporné a efektivní,“ uvedl Schejbal.

V současné době se již v Příbrami pracuje na zavedení některých technologií. Jde například o novou městskou aplikaci pro chytré telefony, která lidem usnadní komunikaci s úřady, poskytne přehled o dění ve městě a přinese spoustu dalších výhod.

Již od loňského prosince má areál Nového rybníku také chytré veřejné osvětlení, které je mimo jiné i úsporné. „Chytré veřejné osvětlení je zde v podobě osmi lamp. Dvě z nich mají navíc i USB zásuvky, kde mohou návštěvníci dobíjet například své mobilní telefony,“ připomněla tisková mluvčí města Eva Švehlová.