V jednacím sále v budově bývalých Rudných dolů, kde sídlí městská policie, se v pondělí od 15 hodin bude projednávat několik důležitých bodů, mezi nimiž je letošní rozpočet.

„Náležitá pozornost bude věnována všem bodům jednání. Mezi ty nejzajímavější bude určitě patřit návrh rozpočtu města na rok 2012 a také bod 20, který obsahuje schválení zadání Změny č.8 Územního plánu města Příbram,“ řekl mluvčí radnice Jiří Kubík.

Zasedání má celkem 28 bodů. Hned v úvodu se budou zástupci města věnovat navýšení úhrady prokazatelných ztrát v provozu Městské hromadné dopravy Příbram. K MHD se jednání vrátí ještě v bodu 22, který obsahuje změny tarifních podmínek v autobusových linkách. Přijde zdražení jízdenek MHD nebo jiná změna? Na odpověď si musíme týden počkat. Třetím bodem bude rozpočet na rok 2012.

Na řadu přijde i náměstí TGM

V Příbrami se v posledních týdnech a měsících debatovalo hlavně o I. poliklinice a náměstí TGM. Mluvit se bude o částečné náhradě ušlého zisku v souvislosti s rekonstrukcí náměstí TGM.

Na jednání o peticích k I. poliklinice si budou muset účastníci počkat jako minule téměř do konce. Téma si vysloužilo v programu 23. a 24. místo. Zastupitelé obdrželi dvě petice, které jsou proti prodeji polikliniky a také pro zachování zdravotnické péče v této budově.

Dalším bodem zastupitelstva budou pozemky v Příbrami a jejich prodej, výkup, nabídka směna. Zástupci města se budou věnovat také organizaci Alka, která žádá dofinancování jednoho rehabilitačního přístroje. Na řadu přijde i problematika kriminality. Zastupitelé zhodnotí minulé období a naplánují prevenci kriminality do roku 2015.

Starosta Příbrami Josef Řihák také uvedl, že se v nejbližší době setká s podnikateli z Příbrami, kteří jej zhruba před čtrnácti dny vyzvali k diskuzi.
„Vzájemná komunikace mezi vedením příbramské radnice a podnikateli se v poslední době zbytečně zkomplikovala. Přitom v minulosti jsem s místními podnikateli vždy vedl přímou a otevřenou diskuzi,“ řekl starosta.