Do prvního ročníku soutěže se přihlásilo dvanáct dobrovolných hasičů z Příbrami 1, Zdaboře, Trhových Dušníků, Obecnice a Lazska. Třetí místo vybojoval Jakub Volesko z Trhových Dušník, o druhý post se zasloužil David Krůta z Příbrami 1. Zlatou sošku hasiče s proudnicí a medaili vybojoval člen Sboru dobrovolných hasičů Zdaboř pětatřicetiletý Tomáš Vácha.

"Soutěž je náročná jak fyzicky, tak na rozložení sil. Že bude vedro, jsem očekával a pořádně jsem se na to připravil. Posledních asi čtrnáct dní jsem trénoval v kombinéze, aby si tělo zvyklo," řekl Tomáš Vácha. Na otázku, zda se chystá vítězství pořádně oslavit, odpověděl: "Určitě slavit budu, ale ne alkoholem."

Pro hasičebyla připravena zhruba kilometrová trať, na které plnili celkem devět volných disciplín, oblečeni v zásahových oblecích a s dýchacím přístrojem na zádech, což byla zhruba třináctikilová zátěž.

"Soutěž byla dobrá a závodníci si ji chválili. Obsahovala všechna odvětví, se kterými se hasiči setkávají při zásahu. Sošku dostali všichni tři vítězové, od bronzové po zlatou, a také medaili. Počasí bylo opravdu velkou zátěží navíc, proto se příští závody budou konat buď v dubnu nebo až v září," zhodnotil za hasiče Martin Poulíček z SDH Příbram 1.