Junior klub, který býval nejnavštěvovanějším klubem ve městě, budou podle rozhodnutí radnice provozovat Sportovní zařízení města Příbram a o zajištění kulturního programu se bude starat městské kulturní centrum.

„Práce uvnitř budovy jsou hotové, ještě se dokončují drobnosti venku, kde byla malá obstrukce s obklady soklu, protože kvůli současné situaci s koronavirem nebyl dodavatel schopný dodat určitý druh dlaždic,“ zmínil drobné komplikace spojené s dokončením stavby starosta města Jan Konvalinka s tím, že v budově je už osazený je už barový pult, i místo pro DJ nebo zvukaře, hotové je pódium i šatna.

V současné době Rada města pověřila Sportovní zařízení města Příbram uskutečnit výběrové řízení na dodavatele vnitřního osvětlení, aparatury ozvučení a vnitřního a venkovního mobiliáře. Odhaduje se, že se tyto náklady můžou pohybovat až okolo dvou milionů korun.

„Počítám, že zhruba v polovině června budeme mít kompletně vybaveno a budeme čekat na to, až budeme moct provoz Junior klubu zahájit. Myslím si, že v létě by už nějaké akce v omezeném počtu lidí se mohly uskutečnit,“ dodal Konvalinka.

Samotný provoz klubu by měla mít na starost příspěvková organizace Sportovní zařízení města Příbram a kulturní program bude zajišťovat městské kulturní centrum, které vzniklo loni na podzim. „Plánujeme koncerty, přednášky, divadla, sportovní přenosy a další akce, samozřejmě nebude chybět ani legendární DJ Luděk se svými Oldies a podobně,“ nastínil program Junior klubu vedoucí městského kulturního centra Vlastimil Ševr.

Rekonstrukci provázely problémy

Celý projekt provázela celá řada problémů. „Jsme si vědomi, že rekonstrukce Junior klubu je stavba, při které vznikla řada problémů. V souvislosti s problémy zapříčiněnými firmou SPO, která zakázku vysoutěžila a nedokončila, jsme byli nuceni přistoupit k výběru jiné firmy, která projekt dokončí,“ připomíná příbramský starosta Jan Konvalinka s tím, že na původního zhotovitele město podalo žalobu na náhradu škody.

Původně měla být rekonstrukce dokončena v roce 2018. „Problém je v tom, že jde o budovu postavenou v polovině 70. let, navíc v akci Z, takže nikdy nevíte, na co narazíte. Například odkryjete podlahu a narazíte na popraskané betony, které se musí opravit, což ale projektant nemohl vidět. S podobnými překážkami jsme se potýkali poměrně často,“ uvedl po ukončení spolupráce s městem jednatel firmy SPO Příbram Martin Pečenka.

Město chtělo klub původně opět pronajmout. Požadovalo částku okolo 45 tisíc korun měsíčně, což ale považovali za nesmyslné jak potencionální zájemci a opozice, tak i bývalý nájemce Martin Severa, podle kterého si klub na sebe takovou částku nikdy nemůže vydělat. Nakonec budou klub provozovat tedy společně městské kulturní středisko a příspěvková organizace města Sportovní zařízení města Příbram. Ovšem i k fungování této varianty je část veřejnosti či zastupitelů skeptická.