V některých krajích vznikly problémy s nedostatkem dálničních známek na čerpacích stanicích. Zájem o ně je velký a některé stanice již doprodaly své rezervy. Na Příbramsku je známek na většině stanic v prodeji ještě dost a řidiči nemusí mít strach, že by se na ně nedostalo.
„Známky máme průběžně celý rok, když se jeden den doprodají poslední, hned objednáme další. Ty nám do dvou dní přivezou,“ sdělila Deníku Monika Suchanová z Motocentra Milín.
V Dobříši zatím nouze o známky také není. „Dálniční kupony máme, a když dochází zásoby, předem objednáme nové. Pak už záleží na firmě, která nám je dodává, aby je přivezla včas,“ konstatovala Petra Hovorková, zaměstnankyně stanice PAP OIL Dobříš.
Stejně je na tom i PAP OIL v Rožmitále pod Třemšínem.
Horší situace je ale v Březnici. Na benzínce Astra prý svoji objednávku známek ještě nedostali.
V Příbrami kupony k sehnání jsou. Podle Miroslava Svobody, provozovatele čerpací stanice AGIP v Březnické ulici, je o ně obrovský zájem. „Je to šílený. Počítám, že během chvíle doprodám zbytek. Další známky objednáme, měly by přijít zhruba do pěti dní,“ dodal Svoboda.
Jezdit na dálnici bez platné dálniční známky se určitě nevyplácí. Řidič, který tak učiní, může dostat na místě blokovou pokutu až do výše 5000 korun.