Z pohlavního zneužití obvinili příbramští kriminalisté čtyřiašedesátiletého muže, který na prázdninovém táboře v Rožmitále pod Třemšínem dohlížel na děti.

S podezřením, které vycházelo z informací od dětí, se na policii obrátilo vedení tábora.

Požár třídírny odpadu v Dolních Hbitech na Příbramsku.
Škoda po požáru třídírny odpadu v Dolních Hbitech je 20 milionů korun

Podle středočeské policejní mluvčí Vlasty Suchánkové následovala řada šetření a prověřování události. „Kriminalisté k nim přistupovali s ohledem na možné oběti, jejichž věk nedosahoval věku zletilosti, velice citlivě, tedy i za účasti policejní vyšetřovatelky, v dětské výslechové místnosti, a současně i za přítomnosti orgánů sociálně-právní ochrany dětí a rodičů,“ uvedla Suchánková. Zároveň byl podezřelý muž zadržen.

Závěrem dosavadního vyšetřování bylo, že muž měl sexuálně obtěžovat nezletilou dívku v chatce, kde byla ubytována ještě s dalšími vrstevnicemi.

Street food festiválek v Sedlčanech.
Video: Sépie či křupaví červíci. I to nabídl Street food festiválek v Sedlčanech

„Zadrženému muži z Plzně, který se policistům k danému skutku nijak nevyjádřil, předali kriminalisté usnesení o zahájení trestního stíhání pro možné podezření ze spáchání trestného činu pohlavního zneužití,“ potvrdila Suchánková a dodala, že soud rozhodl o uvalení vazby na obviněného muže. 

Vyšetřování případu bude nadále pokračovat. „V celém průběhu musí korespondovat se zákonem o soudnictví ve věcech mládeže, kdy s ohledem na věk oběti mravnostního trestného činu a citlivost případu není přípustné sdělovat jakékoliv detaily či konkrétní informace,“ připomněla policistka.