Podle Jana Slaba, ředitele společnosti Sportovní zařízení města Příbram, se opatření na návštěvnosti zřejmě nijak dramaticky neprojeví.

„Kdybych měl křišťálovou kouli, tak rád odpovím zcela konkrétně. Myslím si ale, že se nic dramatického nestane, protože se lidé poslední dva až tři měsíce začali i díky proočkovanosti hodně vracet. Takže se nedomnívám, že by například do bazénu najednou začalo skokově chodit o třicet procent lidí víc. Je to i proto, že omezený počet návštěvníků zůstává a my jsme se už v současnosti dostali téměř na maximální kapacitu,“ řekl Slab.

Při loňském tvrdém lockdownu klesla návštěvnost až na čtyřicet procent ve srovnání s časem před pandemií. Situace se ale pomalu vrací k normálu.

„To se například týkalo zimáku. Za poslední čtyři měsíce to je ale už opět přes osmdesát až devadesát procent. A pokud opět zmíním bazén, tak se nám zde návštěvnost vrátila zhruba na sedmdesát až osmdesát procent,“ vysvětlil ředitel.

Zlepšení vztahů

Slab upozorňuje, že opadnutím kontrol bezinfekčnosti pomůže k zlepšení vztahů ve společnosti.

„Nejde jen o návštěvnost, byť je pro nás také důležitá, jde tady hlavně také o lidský přístup. Bude vůči nám padat méně sprostých slov. A myslím si, že to pomůže uvolnit napětí u lidí a provozovatelů. To zde cítíme hodně. Takže stoprocentně toto rozhodnutí vítáme,“ dodal ředitel.

V Divadle A. Dvořáka Příbram rozhodnutí taktéž vítají všemi deseti. Ředitel Petr Bednář nicméně ví, že za návratem k normálu bude stát obrovský kus práce.

„Například v návštěvnosti se v případě předplatitelů vůči roku 2019 dostaneme o čtyři až pět let nazpět. Takže to celé budeme muset budovat znovu. Doufáme tak, že to nevezme moc dlouho. Divadlo samozřejmě neumře, měli jsme lepší časy, měli jsme i horší časy, ale pandemie ho zasáhla obrovsky,“ konstatuje ředitel s tím, že zůstává optimistický a v Divadle A. Dvořáka se těší na návrat publika.