„Policii přišlo oznámení o ztracených ženách ve čtvrtek kolem 20.30 hodin. Ženy byly na houbách a zabloudily. Stačily také mobilem zavolat na policii, a tak se podařilo je lokalizovat někde nad Orlovem,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Mobil se jim ale brzy vybil a policie ztratila další možnost je přesně vyhledat.

Do pátrání bylo vysláno asi třicet lidí – policistů, hasičů a vojenských policistů. Nakonec byl přivolán i vrtulník s termovizní. Hledání se protáhlo do pátečního rána.

„Ženy se nakonec podařilo najít v pátek po šesté hodině ráno v lese, asi tři kilometry od Obecnice. Byly podchlazené, ale jinak v pořádku,“ dodala policejní mluvčí Schindlová. S pátráním posádka vrtulníku v tomto případě neuspěla, protože zbloudilé houbařky se ukryly v nějaké stavbě ve vojenském prostoru.

Podobný případ se stal už 19. srpna v lesích na Novoknínsku, kde policie rovněž za pomoci vrtulníku hledala houbařku. I ona se jednou dovolala policii, ale pak se jí vybil mobil. Ženu se podařilo také najít až druhý den ráno.