"Více než deset let pomáháme zvířatům v nouzi. Za tu dobu jsme poskytli útočiště, péči a léčbu více než 600 psům a kočkám. Staráme se i o ty, kterým by jinde hrozila eutanázie, nebo se o ně nikdo jiný nechce postarat. V rámci projektu Handipet Rescue pomáháme i zvířatům s trvalými následky úrazů nebo nemocí, která vyžadují speciální péči," uvedla Soňa Schneiderová z Pet Heroes

Bohužel počet zvířat v nouzi stále roste a kapacity Pet Heroes jsou již na hranici. Právě proto vzniká toto jedinečné centrum, které bude od samého počátku přizpůsobeno potřebám handicapovaných, týraných a jinak znevýhodněných psů a koček. "Bude to místo, kde se budou moci zotavit z fyzických i psychických ran a najít nový domov plný lásky," dodává Soňa Schneiderová.

Centrum se podařilo vybudovat díky štědrosti dárců a s jejich pomocí probíhá i jeho rekonstrukce. Práce ale zdaleka nekončí. Pet Heroes proto hledají dobrovolníky, kteří by jim pomohli s dokončením stavby. Nejbližší dobrovolnický den se koná 22. června 2024 od 10:00 do 16:00 hodin. Na programu je úklid kovového odpadu, řezání větví a další pomocné práce. Bližší informace lze najít přímo na stránkách Pet Heroes.

Mohlo by vás zajímat: Část nové dálnice D4 se otevírá: První auta na úsek vjedou v pondělí

close Dostavba D4 má před sebou poslední měsíce prací. info Zdroj: archiv Via Salis zoom_in Dostavba D4 má před sebou poslední měsíce prací.